about

1969 yılında dünyaya gelen Psikolog DANE, Lise öğrenimini müteakip 1987 senesinde Askeri Okul eğitimine başlamış, eğitimini tamamlamasını müteakip Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev almıştır. Silahlı Kuvvetlerde görevi esnasında 1991-1995 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiş, Silahlı Kuvvetler bünyesinde psikolog, psikoterapist, eğitmen ve bağlı bulunduğu birimlerin yöneticisi olarak yetişkinlere, ergenlere ve ailelerine psikolojik hizmetler sunmuştur. 1996-1999 yılları arasında GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde part-time olarak görev almıştır. 1996 yılından bu yana yoğun psikoterapi ve danışmanlık seansları düzenlemiştir.

Psikolog DANE’ nin Silahlı Kuvvetler bünyesinde ve özel danışmanlık şirketleri kanalı ile hizmet verdiği alanlar, personel seçimi, Toplam Kalite Yönetimi ve kişisel gelişim ve yönetim eğitimleri, bireysel, çift ve ilişki terapisi, travmalar ve grup terapileridir.

Ayrıca, “Deniz Gücü Basketbol Takımı”, Deniz Harp Okulu Basketbol Takımı ile Basketbol Ordu Milli Takımının psikolojik danışmanlığını ve mental antrenörlüğünü yapmıştır.

Dane, Beykent Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programındaki çalışmalarını Stres Yönetimi ve Stres Kaynaklarının kaldırılması konularında tamamlamış, Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi yüksek lisans programı tez aşamasından özel sebeplerle ayrılmıştır. Uberlingen Moreno Enstitüsü Abdulkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünden Psikodramatist ünvanını almış, TRACOM’ un Sosyal Stiller eğitimi konusundaki sertifikalı eğitimlenlerindendir.

Psikolog DANE yetkin olduğu alanlar, bilişsel-davranışçı terapi, psikodinamik terapiler, travma konusunda EMDR terapisi, Aile, ilişki ve çift terapileri, hipnoterapi ve grup terapileridir. Dane 1996 yılından beri psikoterapist olarak çalışmaktadır.

Dane 1996 yılından bu yana değin, psikoterapist, eğitimci ve danışman olarak çalışmış. 2009-2012 yılları arasında NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinde psikolog olarak görev yapmıştır.

Çalışma süresi içinde günde ortalama 10 seans terapi yaparak alanında büyük bir tecrübe sahibi olmuştur.

www.bizimsaglik.com sitesi yazarlarındandır.

1995 - Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (Lisans)

1997 - Uberlingen Moreno Enstitüsü Abdulkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Eğitimi

2007 - Beykent Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans Programı (Proje Stres Yönetimi)

2009 - Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Master Programı (Tez Aşaması-Terk)

2012 - Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Doktora Programı (Devam)