Fatih Dane Kimdir

Fatih Dane, uzun süre Deniz Kuvvetleri bünyesinde çalıştı, Askeri Okul, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisans Eğitimi, Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı (Tezden ayrıldı), Beykent Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans Programı, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi. Şu an Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı tez aşamasındadır.

Dane, 1996’dan bugüne değin eğitmen olarak çalışmış, Psikoloji, Yönetim Bilimleri ve İnsan Kaynakları alanlarında eğitimler vermiş ve Kişisel Gelişim Eğitimleri ile şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanlarına katkılar sunmuştur.

Almanya’nın Uberlingen Moreno Enstitüsü temsilcisi Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nden Psikodramatist ünvanı ile mezun olmuştur.

Dane; İsviçre Jung Enstitüsünden Kum Oyunu Terapisti ünvanını almıştır.

Dane, kurucusu olduğu Farkındalık Psikoloji Akademisi bünyesinde ergenler ve yetişkinlerle psikodinamik psikoterapist, kum oyunu terapisti ve bütüncül terapist, çiftlerle duygu odaklı çift terapisti ve cinsel terapist olarak çalışmaktadır. Varoluşsal yönelimli grup terapileri, psikodrama grupları yönetmekte, Farkındalık Psikoloji Akademisi bünyesinde psikoterapistlere, psikiyatristlere, psikologlara, psikolojik danışmanlara, yaşam koçlarına, psikoloji öğrencilerine ve kişisel, kurumsal gelişim uzmanlarına yönelik psikoloji ve psikoterapi konularında eğitimler vermektedir.

Dane, Üsküdar Üniversitesi ve Rumeli Üniversitesi’nde klinik psikoloji ve uygulamalı psikoloji yüksek lisans öğrencilerine öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir.